Niezwykła lekcja historii
LISTOPAD 2016 ROKU

Rok 2016 Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Cichociemnych. Uczniowie ZSE im. A. i J. Vetterów czynnie włączyli się w te obchody. Emil Pausz z kl. 3ct, Jan Rojewski i Szymon Żyśko z kl. 2 al pod kierunkiem nauczyciela, Wiktora Serafina, przygotowali stronę o Romanie Wiszniowskim, żołnierzu cichociemnym. Była to realizacja ogólnopolskiego Projektu  „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych”.
Twórcy strony internetowej aktywnie promowali swoje dzieło. 25 listopada bieżącego roku gościli w Szkole Podstawowej nr 32 z Oddziałami Intergracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie, a 28 listopada w Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie. Janek Rojewski i Szymon Żyśko na lekcji historii w wybranych klasach zaprezentowali efekt swojej pracy. Ich młodsi koledzy mieli okazję dowiedzieć się kim byli żołnierze cichociemni, a przede wszystkim poznali sylwetkę żołnierza, harcerza, społecznika, człowieka oddanego swojej ojczyźnie – Romana Wiszniowskiego. Nie bez znaczenia był fakt, że nasz bohater po wojnie działał w harcerstwie właśnie na terenie osiedla Bronowice, gdzie znajdują się obie szkoły.
Jednocześnie twórcy strony internetowej o Romanie Wiszniowskim aktywnie promowali swoją pracę w czasie lekcji historii w poszczególnych klasach naszej szkoły.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.zse.lublin.pl/cichociemny/

 

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W bieżącym roku szkolnym młodzież ZSE przystąpiła do Projektu: „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych”.

Zespół uczniów miał na celu przygotowanie materiałów na temat wybranego żołnierza cichociemnego i wykonanie strony internetowej.  Wybraliśmy postać Romana Wiszniowskiego.
Z przyjemnością możemy zaprezentować efekty naszej pracy. Poniżej znajduje się link do strony.

http://www.zse.lublin.pl/cichociemny/

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z sylwetką Romana Wiszniowskiego - Człowieka, dla którego najwyższą wartością była Ojczyzna,
który nie wahał się ryzykować swoim życiem w imię wolności i honoru.
Jak sam powiedział:
Polska! Jak wiele pragnień, uczuć i szczęścia mieści się w tym jednym, małym słowie.

Prosimy o popularyzowanie strony i udostępnianie poprzez serwis Facebook.

 W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione